COOK, Yeni ürünlerini görücüye çıkardı

Tomris Güzelyurt 7 Eylül 2016

1473248552_IMG_1493 (1)Cook Sedat Tahir A.Ş. yeni geliştirdiği ürünleri yemek yazarları ve şeflerin deneyimine sundu. Mutfak Sanatları Akademisi’nde gerçekleştirilen Workshop’ta Cook ürünleri kullanılarak yapılan yemeklerde Meksika rüzgarı estirildi. Takipçi sayıları yüksek olan 28 kişilik blogger ve şeften oluşan konuklar çok eğlenceli ve bilgilendirici bir Workshop geçirdiklerini dile getirdiler.

Doğa dostu ürün yelpazesini genişleten Cook-Sedat Tahir A.Ş., yeni geliştirdiği ürünleri Mutfak Sanatları Akademisi’nde gerçekleştirdiği bir Workshop ile yeme- içme yazarları ve şeflerin deneyimine sundu. Eğitmen Şef Müge Koçak eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikte “Meksika Rüzgarı” adlı menü ile Meksika’ya özgü yemekler yapılırken Cook ürünlerinin yemek yapımlarındaki destekçi rolü de deneyimlendi. Cook sebze-meyve torbası ile Cheddar ve sebzeli nachos, Cook çok amaçlı folyo ile siyah fasulye eşliğinde piliç burritos yapılırken, kremalı chipotle sos ile lime ve kekik marineli Mexican steak pişirildi. Tatlı olarak ise yineCook pişirme kağıdı ve çok amaçlı folyo desteği ile çikolata soslu Churro yapıldı. Ayrıca yeni geliştirilen ve ağzının bağlanmasına gerek olmayan, ters çevrildiğinde kendini kilitleyen Cook buz torbasıda tanıtılarak limonata, meyve suyu, soğuk çay ve kahveler hazırlanabileceği bilgisi aktarıldı.

 

1473248705_cook_logoCOOK-Sedat Tahir A.Ş. Hakkında

1984 yılında Ankara’da üretime başlayan Sedat Tahir A.Ş. büyük bir hızla büyüyerek 2010 yılında tesislerini Ankara Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 16,500 m2‘lik kapalı alanına taşımıştır. Bugün ASO 1.Organize Sanayi Bölgesi’ndeki kapalı alanında 300 personeli ile yıllık 10,000 tonluk üretim gerçekleştirmektedir.

Sedat Tahir A.Ş. Türkiye’ye 1985 yılında yanmaz fırın torbasını, 1987 yılında gıda streç filmini, 1997 yılındapişirme kağıdını, 2013 yılında doğada çözünür streç filmiilk getiren ve tanıtan firmadır.

2015 yılında ise alüminyum folyo ve pişirme kağıdını birleştirerekçok amaçlı folyo’yu üreterek piyasaya sunmuş tur.

Tescili kendisine ait olan 6 marka ile birlikte, Türkiye’nin ve dünyanın en önemli firmalarına ait 40’dan fazla markanın üretimini gerçekleştirmektedir. Sedat Tahir A.Ş. ISO 9001/2008 Kalite Yönetim Sistemleri Belgesini ve son olarak da ISO 22000/2005 (HACCP) belgesini almıştır. Firmanın Ankara’da bulunan genel müdürlüğünün yanı sıra, İstanbul bölge müdürlüğü dâhil çeşitli illerde bulunan bölge temsilcileri ile Türkiye’nin her iline hizmet vermektedir.Yerelde bölgelerinin en güçlü firmaları ile bayilik usulü çalışan Sedat Tahir A.Ş., zincir perakende gruplarının neredeyse tamamıyla iş birliği içerisinde, tüketicilerine ulaşmaktadır.

Sedat Tahir A.Ş. tüm Türkiye ve dünyada 30 ülkeye yaptığı ihracatlar ile geniş hizmet ağını her geçen gün daha büyütmektedir. Kurulduğu yıldan bu yana vazgeçilmeyen kalite anlayışı ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede karşılayabilme ilkesi ile çalışmalarını aynı hızda sürdürmeye devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal Börek Sitesi